Tiborcz István megosztotta véleményét arról, hogy szerinte mi volt az elmúlt három évtized legnagyobb tévedése a városfejlesztés terén.

A Mandiner exkluzív interjút készített Tiborcz Istvánnal, a BDPST Group alapítójával és Orbán Viktor miniszterelnök vejével. A beszélgetés középpontjában főként urbanisztikai témák álltak, amelyekre Tiborcz részletes válaszokat adott, bemutatva a cég céljait és a városfejlesztés jövőbeli irányait.
Napjainkban mely területeken szükséges leginkább fejleszteni Budapesten? Mivel kellene elkezdeni a fejlesztéseket? Mitől van az, hogy most kerületenként szétszabdalva, szigetszerűen valósulnak meg fejlesztések, az egyik pedig nem igazán kapcsolódik a másikhoz? Milyen megoldásokkal könnyíthető meg a lakáshoz jutás a fővárosban: ha új lakóingatlanok épülnének akár a barnamezős területeken, vagy ha a meglévő, üresen álló épületekbe költözne új élet? - ilyen, és ehhez hasonló kérdésekről beszélt Tiborcz István a Mandinernek.
A BDPST Group tulajdonosa hangsúlyozta, hogy Budapest jövője szempontjából három kulcsfontosságú terület fejlesztése elengedhetetlen. Először is, a belváros épített környezetének revitalizálása kiemelt prioritás, ahol a műemlék épületek megóvása és a leromlott ingatlanok új funkcióval való felruházása elengedhetetlen. Másodszor, a barnamezős területek komplex megközelítést igényelnek; fontos lenne felmérni, hány ilyen terület található a városban, hogy megfelelően tudjuk kezelni őket.
Tiborcz István kifejtette, hogy...
Tiborcz István hangsúlyozta, hogy meg kell őrizni azt az életformát, amely lehetővé teszi, hogy a helyi magyar közösség is aktívan használja a belvárost. Szerinte a megoldás nem abban rejlik, hogy az üresen álló, műemlék jellegű belvárosi épületeket lakáscélú fejlesztések keretében újítanánk fel, mivel ezek renoválása rendkívül költséges, ami a bérleti díjak magasra szökését vonná maga után.