Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy csupán a magyarok képesek megakadályozni Ukrajna gyors ütemű EU-csatlakozását. | Demokrata


A minisztérium által az MTI-hez eljuttatott közleményben szerepel, hogy a tárcavezető a Közép-európai Csúcstalálkozón elhangzott beszédében hangot adott aggodalmának az Ukrajnával kapcsolatos legújabb brüsszeli javaslatokkal szemben. Ezek a javaslatok arra vonatkoznak, hogy további anyagi támogatást és fegyvereket, valamint katonai tanácsadókat kellene küldeni. Emellett felvetődött, hogy Ukrajna már a hivatalos csatlakozási folyamat előtt is részesedhetne az Európai Unió keretein belül.

"Most itt azt hiszik, hogy valamit összekevertem, de nem (...) Brüsszelben azt a célt tűzték ki, hogy Ukrajnát teljes mértékben integráljuk gazdaságilag az Európai Unió belső egységes piacába, még azelőtt, hogy Ukrajna teljes egészében csatlakozna az Európai Unióhoz. Tehát Ukrajna teljes gazdasági integrálását akarják még azelőtt, hogy Ukrajna a csatlakozási tárgyalásokat magukat lezárná"

- fejtette ki, részletesen kifejtve gondolatait.

Azt jelentené, hogy az ukrán munkaerő özönlené el az európai, köztük a magyar munkaerőpiacot. Ezzel párhuzamosan a különböző, alacsonyabb minőségi sztenderdek szerint előállított, GMO-val és egyéb silány anyagokkal szennyezett mezőgazdasági termékek elárasztanák a közép-európai, így a magyar piacot is. Ennek következményeként a gyengébb minőségű és ezért helyi áraknál kedvezőbb áron elérhető szolgáltatások súlyosan veszélyeztetnék a magyar vállalkozások jelentős részét.

- sorolta.

"Az ukrán gyorsított csatlakozása komoly kihívások elé állítaná a magyar gazdaságot, és veszélyeztetné azokat az értékeket és eredményeket, amelyeket eddig közösen, magyar közösségként sikerült elérnünk."

Nyilvánvaló, hogy Brüsszelben határozat született arról, hogy politikai, ideológiai, filozófiai és geopolitikai megfontolások alapján Ukrajnát sürgősen be kell vonni az Európai Unió körébe.

- tette hozzá.

Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy Brüsszel vezetői tisztában vannak azzal, hogy ezt a helyzetet kizárólag a magyarok képesek megfékezni. "Egyrészt mi rendelkezünk a kellő bátorsággal ahhoz, hogy szembeszálljunk a brüsszeli liberális mainstream irányvonalával, másrészt pedig nálunk megvan az a politikai stabilitás, amely lehetővé teszi, hogy a kormány bátran kiálljon egy ilyen erőteljes brüsszeli nyomás ellen" - nyilatkozta.

"Ezért láthatóan minél előbb próbálnak előállítani egy olyan eredményt, ami azt mutatná, hogy de hát a magyarok támogatják Ukrajna európai uniós csatlakozását" - folytatta.

Tegnap vagy tegnapelőtt kiderült, hogy a Tisza Párt határozottan támogatja Ukrajna európai uniós csatlakozását. Ezzel együtt fontos megjegyezni, hogy a párt inkább Brüsszel érdekeit képviseli, semmint a magyar emberekét. Magyarország és a kormány álláspontja viszont a hazai lakosság véleményétől függ, így a közelgő véleménynyilvánító szavazáson a magyar állampolgároknak lehetőségük nyílik kifejezni, mit gondolnak erről a kérdésről.

- hangsúlyozta.

A miniszter ezt követően hangsúlyozta a kárpátaljai magyar közösség "brutális" jogfosztását, és kifejezte aggodalmát amiatt, hogy Ukrajna vezetése már egy évtizede nem mutat semmiféle hajlandóságot a helyzet megoldására.

Tíz év során négy ukrán külügyminiszterrel dolgoztam együtt. Úgy érzem, legalább 25-30 alkalommal ültünk le megbeszélni a dolgokat, és minden egyes alkalommal azzal a kérdéssel indítottak, hogy "Péter, mi a probléma?" Amikor az ember fiatalabb, a karrierje elején, még elnéző a helyzettel, de ahogy telik az idő, és az ember tapasztalatot szerez, a toleranciaküszöbje egyre alacsonyabbra süllyed. Végül elérkezik az a pillanat, amikor már nem lehet szó nélkül hagyni, hogy egy egész országot, egy egész nemzetet ne vegyenek komolyan.

Természetesen, itt van egy egyedibb változata a kifejezésnek: - kihangsúlyozta.

Related posts