A leválás sikeresen megtörtént, és Kapu Tibor már úton van hazafelé.

Kapu Tibor, az űrhajós, végre útra kelt hazafelé. Az űr végtelen csendjében, néhány percnyi késlekedés után, már alig várta, hogy újra láthassa a Földet.
az Axiom-4 legénysége megkapta a parancsot az indulásra az irányítóközpontból, így a Dragon kapszula 13:10-kor megkezdhette a leválást a Nemzetközi Űrállomásról.
Az űrhajó az első néhány métert rendkívül lassan teszi meg, hogy elkerüljön bármilyen ütközést az űrállomással. Ezt követően manőverező fúvókáinak segítségével fokozatosan távolodik el az űrállomástól, majd órákon keresztül önállóan kering a Föld körül, miközben a legénység és a houstoni irányítóközpont minden rendszert ellenőriz a visszatérés kritikus fázisa előtt - írja az Index.
Kapu Tibor többször is szólt hozzánk az Űrállomásról, volt olyan alkalom is, amikor a mikrogravitációt mutatta be élő adásban.
Jelenleg a földre érkezés magyar idő szerint kedd 11:30 körül várható, és a kapszula Kalifornia partjainál ér majd földet.
Kapu Tibor és Peggy Whitson parancsnok közös kutatása, amely a Szaturnusz titokzatos, hatalmas hatszögének fizikáját tűzte ki célul, eredményesnek bizonyult. Az első kísérlet során a parancsnok és a magyar űrhajós innovatív négykezes módszert dolgoztak ki a vizsgálati beállítások megteremtésére. A kísérlet fő célja egy teniszlabdányi vízmennyiség egyenletes elosztása volt egy, a kísérlethez kifejezetten 3D-nyomtatott forgó gömbszerkezet segítségével.
Az első űrállomásról érkezett képek alapos elemzésének eredményeként a HUNOR-program szakértői, élükön Vincze Miklóssal, az ELTE fizikaprofesszorával, finomították a második kísérlet tudományos ütemtervét. A második próba rendkívüli sikerrel zárult. Az űrhajós páros új, továbbfejlesztett megoldásokkal valósította meg a kísérleti konfiguráció hatékony létrehozását, miközben minden szükséges forgási pozíciót bejártak, így egyedülálló értékű adathalmazt állítottak elő a magyar kutatók számára, akik ezt részletes elemzés alá vethetik - tájékoztat a HUNOR.