A Fradi kézilabdacsapata hazai pályán szenvedett vereséget a negyeddöntőben, így lemaradt a budapesti Bajnokok Ligája négyes döntőjéről. | M4 Sport

A Ferencváros nem jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjébe, miután a negyeddöntő szombati visszavágóján Érden 25-24-re kikapott a dán Odensétől.
Az elődöntő sorsolására hétfőn 17 órától kerül sor, míg a négyes döntőt május 31-én és június 1-én tartják a budapesti MVM Dome impozáns helyszínén.
Eredmény, negyeddöntő, visszavágó: A verseny feszültsége fokozódik, ahogy a csapatok a negyeddöntőbe lépnek. Mindenki izgatottan várja a visszavágót, ahol a taktika és a kitartás döntő szerepet játszik. A győzelem kulcsa a részletekben rejlik, és a csapatok mindent megtesznek az áhított eredmény eléréséért.
A mérkőzés során az FTC-Rail Cargo Hungaria és az Odense HB (dán) csapatai izgalmas összecsapásra készültek. A végeredmény 24-25 lett, ami azt jelenti, hogy a dán csapat egygólos előnnyel zárt. Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, 14-14-es döntetlennel. A második félidőben a csapatok mindent elkövettek a győzelemért, de végül az Odense HB sikerült megőriznie előnyét, és megszerezte a győzelmet.
Az Odense csapata továbbjutott, miután 52-51-es eredménnyel zárták a párharcot.
lövések/gólok: 46/24, illetve 36/25
A hétméteres rúgások eredménye: 2/2, míg a másik oldalon 0.
Persze! Íme egy egyedibb megfogalmazás a kiállítások időtartamáról: --- **Kiállítások időkeretei: 4 és 8 perc** A kiállítások során az érdeklődők két különböző időtartamban vehetnek részt: az egyik lehetőség 4 perc, míg a másik 8 perc. Az eltérő időkeretek lehetővé teszik, hogy mindenki a számára legmegfelelőbb módon tapasztalja meg a bemutatott alkotásokat és információkat. --- Remélem, tetszik ez az átfogalmazás! Ha más részletekre is szükséged van, csak szólj!
A magyar bajnoki címvédő múlt vasárnap Dániában 27-27-es döntetlent ért el, így Allan Heine vezetőedző együttese - amely a klub történetében először zárta a csoportkört az első két hely valamelyikén, így a rájátszás első körét kihagyva közvetlenül a nyolc közé jutott - bármilyen különbségű hazai sikerrel biztosította volna helyét a négyes döntőben.
A mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek a szombaton eltemetett Ferenc pápára.
A találkozó kezdeti pillanatai feszültséggel telítve az Odenséről szóltak, ahol a dán csapat Thale Rushfeldt Deila irányításával már a nyolcadik percben 5-2-es előnyre tett szert, hiszen a játékos négyszer is betalált. A Ferencváros nem sokkal később kapuscsere mellett döntött, és az Európa-bajnoki bronzérmes Janurik Kingát Laura Glauser váltotta. A zöld-fehérek támadósorát főként Emily Bölk góljai határozták meg, akinek teljesítménye kulcsfontosságú volt a mérkőzés során.
A magára találni látszó FTC másfél percig kettős emberelőnyben kézilabdázhatott, ám ebben a periódusban nem talált be. A két-háromgólos különbségről a játékrész utolsó harmadához érkezve tudott közelíteni a vendéglátó, a döntetlenért viszont bár többször támadhatott, egyenlíteni ekkor még nem tudott annak ellenére sem, hogy az Odense közel hét percig nem talált be. A dán csapat ismét hárommal el tudott távolodni (11-14), innen azonban egy újabb jó periódussal sikerült egyenlítenie a Ferencvárosnak, méghozzá másodpercekkel a szünet előtt.
A fordulást követően, a mérkőzés során először, az FTC átütő erővel vette át a vezetést. Az első félidő végére pedig már két góllal növelte előnyét, így 16-14-re álltak. A ferencvárosi csapat látványos góljaival igazi "hangorkánt" teremtett a lelátón, és amikor az utolsó negyedórába léptek, még mindig két gól volt a különbség (20-18). Azonban, ahogy korábban, úgy most is sikerült az Odense-nek egalizálnia.
A hajrára több, addig pihentetett Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott játékos is pályára került az FTC-nél, amely rendre lépéselőnybe került, elszakadni azonban nem tudott. Alig több mint hat perc volt már csak hátra, amikor a második félidőben először az Odense szerzett vezetést (23-24). A záró öt percben kialakult kétgólos hátrányból csak egyet tudott lefaragni a végjátékban hosszan támadó Ferencváros, amely így összesítésben egygólos különbséggel alulmaradt és nem jutott a négyes döntőbe.
Az FTC színeiben Bölk öt alkalommal volt eredményes, míg Glauser nyolc lövést hárított. Az Odense továbbjutásához Rushfeldt Deila hét góllal, Helena Elver Hagesö pedig öt góllal járult hozzá. Althea Reinhardt 12 lövést védett, míg a sportág ikonikus alakjának számító Katrine Lunde két kísérletet állított meg.
Természetesen! Az "később" szót egyedi stílusban is kifejezhetjük. Például: "Az idő múlásával..." "Valamikor a jövőben..." "Elérkezik az a pillanat, amikor..." "Majd egyszer, a távoli jövőben..." Ha van valamilyen konkrét kontextus, amiben szeretnéd használni, szívesen segítek még inkább személyre szabni!
Győri Audi ETO KC - HB Ludwigsburg (Németország) 18:00 (Az első összecsapás eredménye: 25-24)