Nem fogja elhinni, mi került napvilágra - reagált az E.ON az elpusztult gólyával kapcsolatban.


Az utolsó felszállások egyike. Megvizsgálták az elesett gólya fészkét.

Ahogy a hajnali órákban már említettük, kedd éjjel egy különös durranásra figyelhettek fel azok, akik későn bújtak ágyba, és a későbbi vizsgálatok során kiderült, hogy nem technikai hiba áll a háttérben... Sajnos újabb gólya veszítette életét Válon, ráadásul egy olyan villanyoszlop miatt, amely már korábban is több gólya tragikus sorsát okozta. Az EON együttérzését fejezi ki a lakosság felé az áramütés következtében elpusztult gólya miatt.

Sajnálatos módon egy nappal a tervezett madárvédelmi intézkedések előtt következett be ez a baleset. Az E.ON a korábban kidolgozott ütemterv szerint, május 8-án, egy előre bejelentett áramszünet mellett fogja végrehajtani a Rákóczi utca érintett szakaszának madárbarát átalakítását. A szakemberek a Rákóczi utca túloldalán található két oszlopot védetté alakítanak. A kapcsolóberendezést úgy módosítják, hogy a madarak csőre ne érhesse el azt. A meglévő szigetelőket hosszabb típusokra cserélik, így biztosítva, hogy a nagyobb szárnyfesztávú madarak is távol maradjanak a vezetékektől. Az oszlop tetején futó vezetékek már eddig is burkoltak voltak, ami a kisebb madarak védelme szempontjából kiemelten fontos. A jövőbeni balesetek megelőzése érdekében madárkiülőket is felszerelnek az oszlopokra. A Duna-Ipoly Nemzeti Parkkal való együttműködés eredményeként a munkálatok során madárvédelmi szakember is fogja figyelemmel kísérni a folyamatokat - tájékoztatott az áramszolgáltató.

Megkérdeztük az EON képviselőit: milyen jövő vár a gólyatojásokra?

De mégis hogy lehetséges ez? - tettük fel a kérdést egy madárszakértőnek, aki igencsak logikus válasszal szolgált:

A fiatal gólyák izgalmas felfedezőútra indulnak, hiszen az első három évük során fészket építenek, de még nem költenek. A szakértő megjegyezte, hogy az első évük a fészekrakás fortélyainak elsajátításáról szól.

Related posts