Milyen lehetőségeik vannak az Óbudai Egyetemre készülőknek, hogy intézményi pontokat gyűjtsenek?


Egyetemünk folyamatosan növekvő népszerűsége világosan megmutatkozik a jelentkezők számának évről évre megdöntött rekordjaiban. Célkitűzésünk, hogy hallgatóink számára a legmagasabb szintű oktatást biztosítsuk, és kiváló mérnököket képezzünk. Ennek érdekében minden szakon folyamatosan emeljük a ponthatárokat, hogy a legtehetségesebb diákokat vonzzuk be – emelte ki Kovács Levente, az egyetem rektora. Hozzátette, hogy az intézményi pontszámok célja is az, hogy a jelentkezők még inkább motiváltak legyenek a magas színvonalú szakmai és idegen nyelvi tudás megszerzésére.

A felvételi sikerességét jelentősen befolyásolhatja, hogy a diákoknak sikerül-e 100 pont értékben intézményi pontokat gyűjteniük a felvételi eljárás során. Az Óbudai Egyetem esetében a nyelvtudás igazolása, az emelt szintű érettségi, valamint a versenyeredmények hozzák a legnagyobb pontszámokat. Emellett lehetőség van pontok szerzésére a szaktárgyi előkészítő tanfolyamokon való részvétellel, illetve a digitális kompetenciák igazolására szolgáló tanúsítványok benyújtásával is - tájékoztatott Kovács Levente.

Az Óbudai Egyetem rugalmas és sokszínű intézményi pont rendszerével igyekszik bővíteni a jelentkezők lehetőségeit. Az intézmények saját döntési jogkörükben határozhatják meg a pontok összetételét, és az egyetem ennek megfelelően olyan struktúrát alakított ki, amely széles spektrumot kínál a pályázók számára. A 100 intézményi pont megszerzésére különböző módok állnak rendelkezésre: az emelt szintű érettségi vizsgák és nyelvtudás mellett figyelembe veszik a szakmai vizsgákat, a versenyeredményeket és sportteljesítményeket, valamint a közép- és felsőfokú szakképzettségeket. Ezen túl digitális kompetenciák, szakmai tanfolyamok, közösségi aktivitások, intézményi előkészítő kurzusok és az esélyegyenlőség szempontjai is hozzájárulnak a pontok összegyűjtéséhez.

A különféle képzések, tanfolyamok és programok során elért részvétel alapján különböző pontszámokat lehet szerezni: akár 30 pontot kaphatsz az egyéb képzésekért, 60 pontot a digitális és közösségi kompetenciák fejlesztéséért, valamint legfeljebb 100 pontot az érettségi, szakképzés vagy középfokú végzettség teljesítésekor. Az esélyegyenlőség elvének szem előtt tartásával maximum 30 pontot lehet elérni, míg a felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevél esetében 40 pont a határ. Az intézmények által kínált kurzusok, képzések, tanfolyamok, konferenciák és online tesztek eredményei alapján szintén 60 pont szerezhető. A nyelvtudásért 100 pont jár, míg a sporteredményekért 40 pontot lehet kapni. Végül, a tanulmányi, művészeti és szakmai versenyeken elért eredményekért akár 100 pont is megszerezhető.

Nagy segítséget jelenthet a diákok számára, hogy szakembereink készítettek egy saját pontkalkulátort is, amely az Óbudai Egyetem honlapján érhető el - tájékoztatott Kovács Levente.

Related posts