Fontos lenne, hogy az USA Titkosszolgálata elsajátítsa a kézi váltó használatának fortélyait, hiszen ez a készség elengedhetetlen a hatékony munkájukhoz.

A flotta sokszínűségét nagy SUV-k, mint a Suburban, Tahoe és Escalade, sportautók, például a Corvette C8, valamint a CT4-V és CT5-V modellek gazdagítják, hogy a lehető legszélesebb igényeket kielégíthessék.
Tíz GM járművel bővült az Egyesült Államok Titkosszolgálatának flottája. A General Motors azért küldte ezeket, hogy a titkosszolgálat folytassa a legújabb autós technológiák tesztelését és kutatását. A GM-mel közös, félig állami együttműködés részeként átadott autókat a helyszíni gyakorlatokhoz és oktatáshoz is használják, hogy az ügynökök megismerjék, milyen típusú járművekkel találkozhatnak éles bevetéseken.
Ez azt is magában foglalja, hogy a válogatásban kézi váltós modellek is szerepelnek, például a Cadillac CT4-V és a CT5-V Blackwing. Az utóbbi egy igazi erőgép, hiszen kompresszoros, 6,2 literes V8-as motorral van felszerelve, amely 668 lóerőt produkál. A titkosszolgálat számára ezek az autók különösen fontosak, mivel a legtöbb ügynök nem rendelkezik a manuális váltás tudományával, ami nem éppen ideális helyzet – nyilatkozta Mark Armstrong, az egyik kiképző.
Ez egyszerre lenyűgöző és mégis érthető, hiszen az Egyesült Államokban a járművek túlnyomó része automata váltós. Ennek következtében sokak számára nem is lényeges, hogy ismerjék a manuális váltás fortélyait. Ugyanakkor meglepő, hogy olyan egyéneket kell képessé tenni a vezetésre, akik az elnök biztonságáért felelnek.
A két Cadillac mellett érkezett még egy Chevy Suburban, egy Tahoe, valamint egy Colorado ZR2. Emellett a flottát gazdagítja egy Cadillac Escalade, két Corvette C8, és két automata váltós CT-4V és CT-5V is.
"A különböző típusú járművekkel szerzett tapasztalat segíthet az oktatóknak abban, hogy megtanítsák az ügynököknek, hogyan igazítsák a vezetési technikájukat az általuk kezelt járműhöz" - mondta Scott Simons, a James J. Rowley Oktatási Központ felelős különleges ügynöke egy nyilatkozatban. "Mivel minden jármű másképp viselkedik egy adott helyzetben, az új autókkal való találkozás kihívás elé állítja az oktatókat, és lehetőséget ad számukra, hogy reálisabb képzési forgatókönyveket dolgozzanak ki".