Az Alapjogokért Központ megalapította a Magyar-Lengyel Szabadság Intézetet.


Magyar-Lengyel Szabadság Intézet néven alapított új szervezetet az Alapjogokért Központ.

"Jelenleg sajnálatos módon azt tapasztaljuk, hogy Lengyelországban komoly problémák merültek fel. A lengyel baloldali kormány egy rendkívül súlyos támadást indított a demokrácia és a jogállamiság ellen, mióta két évvel ezelőtt hatalomra került" - magyarázta az Alapjogokért Központ főigazgatója, rávilágítva, hogy miért hozta létre a Magyar-Lengyel Szabadság Intézetet az általa vezetett szervezet.

Szánthó Miklós kiemelte, hogy Lengyelország jelenleg egy olyan kísérleti színtér, ahol a nyugati civilizáció alapvető értékeit fenyegeti a globalista ideológiák széleskörű támadása. Az új intézet célja, hogy alaposan tanulmányozza a Lengyelországban zajló eseményeket, és hatékony védelmi stratégiákat dolgozzon ki a támadások ellen – tette hozzá az Alapjogokért Központ vezetője.

A Magyar-Lengyel Szabadság Intézet célja kettős: egyrészt szeretnénk rávilágítani a globalista erők, különösen Donald Tusk és társai Lengyelországban végzett tevékenységére, amely nemcsak helyi, hanem egy harmadik világbeli féldiktatúra szégyenére is válik. Másrészt, a magyar, lengyel és angol nyelven megjelenő anyagainkkal arra törekszünk, hogy felhívjuk a nemzetközi közvélemény figyelmét a varsói kormány zűrzavaros intézkedéseire és politikai lépéseire.

Szántó Miklós kifejtette, hogy az intézet emellett előrejelzést is nyújt arról, milyen következményekkel járna, ha Magyarországon a globalista erők kerülnek hatalomra. "Megfigyeléseink szerint Donald Tusk kormánya Lengyelországban pontosan ugyanazt a globalista stratégiát követi, amelyet a Magyar Péter és Tisza által képviselt magyarországi globalista oldal is tervez. Mindkét esetben Brüsszel elvárásainak megfelelően cselekednek. Ez a megközelítés a jogi és politikai védelmük érdekében a szabadság korlátozását, a globalista célok kiszolgálását, a háború támogatását, valamint Ukrajna gyorsított EU-tagságának kényszerítését vonja maga után" - részletezte.

Az intézet élén Marcin Romanowski áll, aki jogászként és korábbi lengyel igazságügyminiszter-helyettesként szerzett hírnevet. Jelenlegi helyzete azonban ellentmondásos, mivel hazájában 18 bűncselekmény elkövetésével gyanúsítják, míg Magyarországon menedékjogot kapott. Szánthó Miklós, a helyzetet kommentálva, megemlítette, hogy az Interpol nemrégiben elutasította Romanowski körözését, ami szerinte arra utal, hogy az ellene folytatott eljárás politikai indíttatású. Az új intézet munkájának részeként már elkészült egy jelentés, amely a jelenlegi lengyelországi állapotokat elemzi. A legfőbb megállapítások között szerepel, hogy Lengyelország uniós tagként egyre inkább autokratikus irányba hajlik, valamint hogy a lengyel kormány rendszeresen korlátozza a sajtó és a közösségi média szabadságát.

Related posts