Két új és izgalmas termékkel gazdagodott az EXIM Magyarország ajánlata a Demján Sándor Program keretein belül.


A hazai vállalatok működésének és ügyfélkörük növelésének elősegítése, valamint a magyar székhelyű cégek nemzetközi piacon való megjelenésének támogatása kiemelt célja az EXIM-nek. Ennek érdekében az EXIM folyamatosan frissíti és szélesíti a rendelkezésre álló finanszírozási lehetőségeit.

Az EXIM közleménye szerint a Demján Sándor Programban két új, célzott finanszírozási konstrukciót indítottak el. A Jövő Exportőrei Forgóeszközhitel a hazai vállalkozások működését és a vevőkörük bővítését támogatja, a Jövő Exportőrei Befektetési Hitel pedig a magyarországi székhelyű vállalatok terjeszkedését és nemzetközi értékláncokba történő bekapcsolódását segíti elő.

Az EXIM Magyarország és a Nemzetgazdasági Minisztérium, a kiemelkedő érdeklődés hatására, újabb két innovatív termékkel gazdagította a Demján Sándor Program keretein belül elérhető finanszírozási lehetőségeit.

A Jövő Exportőrei Forgóeszközhitel egy innovatív, fix kamatozású pénzügyi megoldás, amelyet kifejezetten a kis- és középvállalatok, valamint bizonyos feltételek teljesülése esetén a nagyvállalatok számára alakítottak ki. Ezzel a hitellel a vállalkozások hatékonyan támogathatják működésüket, finanszírozhatják készleteiket, és hozzájárulhatnak vevőkörük bővítéséhez. Az eszköz célja, hogy segítse a cégeket a növekedésben és a piacon való versenyképességük megőrzésében.

A finanszírozási lehetőségek széles spektrumot kínálnak, rugalmas, akár rulírozó formában is hozzáférhetők. Euró alapú hitelek esetén a maximális kamatláb évi 4,21%, míg forint alapú hitelek esetén ez 5,21%-ra rúg. A felvehető hitelösszeg forintban legfeljebb 1 milliárd forint, euróban pedig maximum 2,5 millió euró lehet. A vállalatok számára a futamidő akár 3 év is lehet, a törlesztés pedig rugalmasan választható - 1, 3 vagy 6 hónapos ütemezésben.

A Jövő Exportőrei Befektetési Hitel egyedülálló lehetőséget kínál a kis-, közép- és nagyvállalatok számára, hogy fix kamatozású finanszírozást nyerjenek el. E konstrukció célja, hogy támogassa a vállalkozásokat európai és belföldi cégekben való többségi részesedés megszerzésében. Az igényelhető összeg akár 6 milliárd forintot, vagy 15 millió eurót is elérhet, és a futamidő akár 10 évig terjedhet. Az ügyfelek fél éves rendelkezésre tartási időt és egyéves türelmi időt élvezhetnek, melyek mellett rugalmas törlesztési lehetőségek állnak rendelkezésre. A hitel kamata euró esetén 3,7-5,7%, forint alapon pedig 5,2-7,2% között mozog, így a vállalkozások kedvező feltételekkel tervezhetik meg pénzügyi jövőjüket.

A Demján Sándor Program új hiteltermékei érdemi támogatást nyújtanak azon hazai vállalkozások számára, amelyek működésük stabilizálásán, vagy éppen a belföldi és nemzetközi terjeszkedésen dolgoznak. Célunk, hogy az új konstrukciók révén a magyar cégek gyorsan, kedvező és kiszámítható feltételek mellett jussanak forráshoz, - mondta dr. Berta Adrienn, az EXIM Magyarország vezérigazgatója.

A két új termékkel az EXIM újabb 250 milliárd forintnyi pénzügyi forrást mozgósít, hogy a magyarországi székhellyel vagy telephellyel rendelkező vállalkozások gyors és egyszerű ügyintézés mellett rugalmas feltételekkel valósíthassák meg üzleti terveiket. A Demján Sándor Program ezzel tovább erősíti szerepét a hazai vállalkozások fejlődésének támogatásában, idén 1400 milliárd forinttal járul hozzá a hazai vállalkozások fejlesztéseihez.

Related posts