Halász János a 444 portálnak nyilatkozva kifejtette: "Fontos, hogy a külföldről érkező pénzeket okosan és átgondoltan használják fel, különben komoly problémák adódhatnak belőle."


"Elengednének?" - csupán ennyit mondott az átláthatósági törvény kezdeményezője hétfőn, az Országgyűlés igazságügyi bizottságának ülése után.

Halász Jánost újságírók hada kérdezte, ám válaszok helyett inkább a távozást választotta.

Természetesen az újságírók nem adták fel, és továbbra is nyomon követték a kormánypárti képviselőt. Egy adott pillanatban a 444 munkatársának azt nyilatkozta: "A külföldi támogatásokat érdemes okosan felhasználni, különben problémák adódhatnak belőle." Később, miközben az épület folyosóján haladtak, megjegyezte, hogy az újságírók véleménye szerint már olyan helyszínen tartózkodnak, ahol feleslegesen zavarják a képviselők munkáját. Amikor végül elutasította a válaszadást, arra hivatkozott, hogy a 444 munkatársa megszakította őt, így szerinte nincs oka reagálni a kérdésekre.

Lánczi Tamás: Elképzelhető, hogy vannak olyan újságírók, akik nincsenek is tisztában azzal, hogy külföldi érdekeket szolgálnakNemcsak a sajtót és a civil szervezeteket, hanem a tartalomgyártókat és az influenszereket is elérheti a Fidesz átláthatósági törvénye

Kósa Lajos bőbeszédűbbnek bizonyult. Elmondása szerint a törvényjavaslat az átláthatóságot szolgálja. A kormánypárti politikus jelezte: a részletekről, az "apróságokról" még zajlik vita a Fideszben. Azzal mindenki egyetért, hogy a magyar szuverenitás közös kincsünk, amelyet védeni kell. Ugyanakkor a támogatások mértékét illetően vita van arról, hogy felkerüljenek-e a listára azok is, akik csupán kisebb összegű külföldi támogatásban részesülnek - magyarázta. Kósa Lajos kijelentette: az Európai Unió a legagresszívebben próbál beavatkozni a magyar belpolitikába és a szuverenitás érvényesítésébe.

Halász Jánosra visszatérve: a törvénytervezet hivatalos benyújtójaként az igazságügyi bizottság ülésén meglehetősen mérsékelt fellépést tanúsított. Az expozéját mindössze egy perc alatt prezentálta, és az ellenzéki politikai képviselők kérdéseire is gyorsan reagált – ezúttal körülbelül két percet szánt a válaszokra.

Az Igazságügyi Bizottság fideszes tagjai napirendre tűzték az átláthatóságot célzó törvényjavaslatot.

Related posts