Itt van, amit 2024-ben a Google legérdekesebb kérdései közé sorolt: kíváncsiak voltunk, mi foglalkoztatta leginkább az embereket.


A keresőóriás az idén is összefoglalta a leggyakoribb lekérdezéseket. Az összeállítás azokat a kifejezéseket emeli ki, amelyek egy év alatt a leginkább ugrottak meg.

A Google világa mindig is a számok mágikus univerzuma körül forgott. Az alapító páros, Larry Page és Sergey Brin, a Stanford Egyetem két diákja, már 1996-ban megalkotta azt az algoritmust, amely kezdetben a BackRub nevet viselte – mintha csak a hátmasszázs kényelmét idézte volna. Később azonban a név változott, és a googol kifejezés elírásával született meg a Google. Érdekesség, hogy a googol nem más, mint egy 1-es, amelyet száz nulla követ, és hivatalosan a tíz szexdecilliárd néven ismert.

Az elnevezés a vállalat küldetését tükrözte, azt, hogy a hatalmas mennyiségű információt elérhetővé tegye a világ számára.

Két évvel ezelőtt a Google lenyűgöző sebességgel, másodpercenként 99 ezer keresésre reagált. A statisztikák azt mutatják, hogy egy átlagos felhasználó naponta körülbelül négyszer veszi igénybe ezt az alkalmazást.

A sportot az idén az olimpia ellenére a foci és a krikett uralta. A Copa América vezette a keresési trendeket globálisan, amit az UEFA Európa-bajnokság és a férfi krikett világbajnokság követett - írta az AP.

A hírkategóriában fölényesen az amerikai elnökválasztás volt az első, amit a klímaváltozással és az extrém hőmérséklettel kapcsolatos lekérdezések követtek. Furcsa módon ide sorolták a párizsi olimpia híreit is, harmadik helyen.

A személyiségek közül a legnagyobb figyelmet Donald Trump, az Egyesült Államok korábbi elnöke vonzotta, akit a walesi hercegnő, Katalin, valamint Kamala Harris alelnök, és Hámori Luca vetélytársa, Imane Helif követett a népszerűség rangsorában.

Az idei évben a legkeresettebb nevek között található Liam Payne, Toby Keith és O. J. Simpson, akik közül többen is eltávoztak közülünk.

A legtrendibb film az Agymanók második része volt, a Disney és a Pixar közös alkotása, a sorozatok közül pedig a Netflixen futó, megtörtént eseményeken alapuló Szarvasbébi, amelynek zaklató főhőse a mai napig állítja, hogy nem is úgy és az történt, mint amit mutattak.

A zene univerzuma – legalábbis a keresések alapján – nem Taylor Swiftet emelte a csúcsra, hanem Kendrick Lamar Not Like Us című szerzeménye állt az élen.

Miután Henrik Christiansen, a norvég úszó, lelkesen dicsérte az olimpiai faluban felszolgált isteni csokoládés muffint, ennek a finomságnak a receptje robbanásszerűen népszerűvé vált, és a legtöbbet keresett étkezési témává lépett elő.

A játékok közül a legtöbb érdeklődőt a New York Timesban található Connections, vagyis a Kapcsolódások működése vonzotta a leginkább.

Amerikában számos ember érdeklődését felkeltette a „demure” kifejezés, amely a higgadtságot és a kiegyensúlyozottságot sugallja, valamint a „mob wife aesthetic”, azaz a maffiafeleség stílusa, amely szintén sokakat vonz. Ennek az érdeklődésnek az okai azonban rejtélyesek maradnak.

A Google mellett több más platform is közzétette saját éves toplistáját.

Az év szava például a brat, amely eredeti jelentésében rosszcsontot vagy elkényeztetett kölyköt jelent, de azok után lett igazán népszerű, hogy Charli XCX énekesnő ezt a nevet adta hatodik lemezének.

A google szó 2006-ban jelent meg a Merriam-Webster és az Oxford értelmező szótárában. Igeként azt jelenti: "információt keresni (valakiről vagy valamiről) az interneten a Google kereső segítségével".

Related posts