Equilor Alapkezelő: Stabilizálódó piaci környezet A piaci helyzetek folyamatosan változnak, és most úgy tűnik, hogy a befektetők számára kedvezőbb időszak következik. Az Equilor Alapkezelő szakértői optimizmussal tekintenek a jövőbe, mivel a legfrissebb

Szeptember 18-án megrendezésre kerül a Portfolio Future of Finance 2025 konferencia, ahol a pénzügyi szektor kiemelkedő szakértői osztják meg vízióikat a jövő pénzügyi világáról. Ne hagyd ki ezt a lehetőséget, érdemes jelen lenni!
Júniusban az Egyesült Államokban az eszközárak volatilitása visszatért a megszokott kerékvágásba. A részvénypiacok nemcsak elérték, hanem a Nasdaq esetében túl is szárnyalták a történelmi csúcsokat. A jövőt illetően bizakodóak vagyunk, hiszen az intézményi pozicionáltság inkább alulsúlyozott vagy semleges, ráadásul a július általában kedvezően alakul a piacon. A monetáris politika is láthatóan enyhül, hiszen még a legszigorúbb jegybankár, Bowman sem zárja ki a korábbi kamatcsökkentések lehetőségét. Az USA 10 éves állampapírhozama ennek tükrében a hónap eleji 4,20%-os szint közelében stabilizálódott. Az iráni katonai incidens ismét rávilágított arra, hogy az amerikai dollár veszít a menedékdeviza szerepéből; miután eleinte erősödött, végül új, négyéves csúcsra, 1,17 fölé gyengült az euróval szemben. A konfliktus gyors rendezése alig gyakorolt hatást az olajárakra, amely végül 66 USD környékén zárta a hónapot.
Júniusban az európai részvények árfolyama oldalazó vagy enyhén csökkenő tendenciát mutatott, ami részben annak tudható be, hogy az év elején az Egyesült Államokból Európa felé irányuló tőke most visszatér a tengerentúlra. A NATO-tagállamok jelentős védelmi kiadásainak növekedése sem tudta új impulzusokkal ellátni a hadiipari vállalatok piacát, ami figyelmeztető jelként értelmezhető. A német 10 éves államkötvény hozama viszonylag szűk sávban mozgott, és a hónap során 10 bázisponttal emelkedett.
A magyar pénzügyi piacok a csökkent volatilitás ellenére is kedvező eredményeket mutatnak. A BUX index 3%-os emelkedéssel zárta a napot, míg az EURHUF árfolyama 400,00 alá süllyedt. A legszembetűnőbb változás azonban az USDHUF árfolyamában történt, amely 356-ról 340-re erősödött. A befektetők egyre inkább felfedezik a 10 éves magyar államkötvény alulárazottságát, ami lehetővé tette, hogy a hónap végén 7,00%-on zárjon. Az MNB legújabb inflációs jelentésében alacsonyabb növekedési ütemet és lassabb dezinflációs folyamatokat valószínűsít, a közlemény hangvétele pedig még szigorúbbá vált.
A modell portfolió arányait nem változtattuk jelentősen. A kötvény eszközosztályon belül a hazai kötvényarány változatlan, mivel az adminisztratív dezinflációs lépéseknek a következő 1-2 hónapban további pozitív hatásai várhatóak. A részvény eszközosztályon belül továbbra is bízunk a hazai és régiós részvények felülteljesítésében, a súlyokat nem változtattuk. A fejlett piaci részvények súlyát 20%-ra emeltük, mert növeltük az USA részvénykitettséget."
A portfólióajánló sorozatunk keretében figyelemmel kísérjük a modellportfóliók devizákhoz való kitettségét is. Az Equilor Alapkezelő által összeállított modellportfólió jelenlegi devizabeli kitettségei a következők:
Az eszközallokáció csupán tájékoztató célokat szolgál.
Ez a szöveg nem tekinthető befektetési tanácsadásnak vagy ajánlásnak. Kérlek, tájékozódj alaposan, mielőtt bármilyen pénzügyi döntést hozol. Részletes jogi tájékoztatásért keresd fel a megfelelő szakértőket.