Az emlékezet és a szolidaritás összefonódása fontos szerepet játszik közösségeink életében. Az emlékezet nem csupán a múlt eseményeinek megőrzését jelenti, hanem a tapasztalataink és tanulságaink átadását is, amelyek formálják identitásunkat. A szolidarit


A holokauszt 80. évfordulója alkalmából, az elnémítottak és áldozatok előtti tisztelgésként indították útjára az élet.történet. pályázatot, 16 -- 22 éves fiatalok számára. A szervezők az írásokon keresztül remélnek betekintést nyerni a mai fiatal generáció életébe, gondolataiba és tapasztalataiba. Az ötletet a Berlinben és a lengyelországi Vilnóban az 1930-as évek zsidó értelmiségiek által létrehozott Jiddis Tudományos Intézet korabeli élettörténet-pályázatai adták. Vendégem Horváth Patrícia színházrendező, a projekt vezetője.

A Fővárosi Szolidaritási Alap 2025-ös pályázati lehetőségei keretében öt kiemelt célterülethez kapcsolódó projektekkel lehet pályázni. Ezek a területek a lakhatási válsághelyzetek kezelése, az akadálymentesítés, a párkapcsolati és családon belüli erőszak megelőzése, az áldozatok védelme és támogatása, valamint a közösségi ellátások fejlesztése. Továbbá fontos hangsúlyt kap a fogyatékos, pszichiátriai vagy szenvedélybeteg személyek számára nyújtott támogatott lakhatás szolgáltatásának fejlesztése is. A pályázati részletekről Balog-Urbanovszky Zsuzsanna, a Fővárosi Szociális Közalapítvány projektmenedzsere fog tájékoztatni.

Related posts