A DUOL vállalat 15 milliárd forintos befektetést valósít meg, amelyhez a kormány szoros együttműködésével nyert támogatást.


A Schneider Electric francia vállalat jelentős fejlesztésbe kezd Dunavecse gyárában, amelynek keretein belül több mint 15 milliárd forintot fektet be. A magyar kormány 1,5 milliárd forintos támogatással járul hozzá ehhez a projekthez. A bejelentés szerint, amelyet Illés Boglárka, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkára tett közzé Budapesten, a beruházás eredményeként 270 új munkahely létesül.

Kifejtette, hogy a dunavecsei Duna Smart Power Systems (DSPS) okosgyár területe a beruházás révén 18 ezer négyzetméterről 46 ezer négyzetméterre bővül.

A Schneider Electric már több mint három évtizede van jelen Magyarországon, és azóta is folyamatosan fejlődik. Globálisan vezető szerepet tölt be az áramelosztás, az energia-menedzsment, valamint az ipari automatizálás és digitalizálás terén. A vállalat világszerte 150 ezer munkavállalót foglalkoztat, és 2024-re várhatóan árbevétele meghaladja a 38 milliárd eurót, ami körülbelül 15 200 milliárd forintnak felel meg.

Kiemelte: a villamosenergia-ipar kulcsfontosságú a fenntarthatóság szempontjából. A cég 2024-ben a Time magazin 100-as rangsorában a világ legfenntarthatóbb vállalata lett, és ehhez a magyarok is már több mint három évtizede hozzá tudnak járulni. A mostani beruházás is megerősíti Magyarország kiemelt szerepét a vállalatcsoportnál - mondta.

Az elektronika területe a magyar kormány prioritásai között szerepel, hiszen 2014 és 2024 között a HIPA (Nemzeti Befektetési Ügynökség) összesen 172 projekt támogatásáról hozott döntést. Az államtitkár elmondása szerint ezek a projektek körülbelül 8900 milliárd forint értéket képviselnek.

Illés Boglárka kiemelte, hogy elengedhetetlen a francia vállalatokkal való kapcsolatok szorosabbra fűzése. A francia cégek Magyarországon rendkívül kedvező körülmények között működnek, és jelentős beruházói közösséget alkotnak. Jelenleg körülbelül 500 francia vállalat mintegy 45 ezer magyar munkavállalónak biztosít megélhetést. Franciaország Magyarország 10. legfontosabb kereskedelmi partnere, és a két ország közötti kereskedelmi forgalom 2024-re elérte a 10 milliárd eurót - tette hozzá.

A KKM államtitkára hangsúlyozta, hogy Bács-Kiskun vármegyében az elmúlt évtized alatt figyelemre méltó fejlődés ment végbe a munkanélküliségi rátában: a 2014-es 9,3%-ról mára 4,5%-ra csökkent. Az ipari termelés is dinamikusan növekedett, hiszen míg tíz évvel ezelőtt 1800 milliárd forintot tett ki, addig 2024-re már meghaladta a 3800 milliárd forintot. E folyamatban kiemelkedő szerepet játszott a dunavecsei Schneider Electric gyár. A HIPA támogatásának köszönhetően 2014 és 2024 között a vármegyében 126 pozitív döntés született, amelyek összesen 1630 milliárd forint értékű beruházást jelentenek.

Related posts