A BRFK tájékoztatása szerint a V. kerületi lakástűzben életét vesztett nő nem gyilkosság áldozataként hunyt el.


A Patent Egyesület korábban több nyugtalanító körülményre is felhívta a figyelmet.

A legfrissebb információk szerint nincs elegendő bizonyíték arra, hogy bűncselekmény áldozataként végezte volna valaki azt a nőt, akinek holttestére szerdán bukkantak rá egy V. kerületi társasház harmadik emeleti lakásának oltása során - tájékoztatott vasárnap a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

A Patent Egyesület korábban több nyugtalanító körülményre is felhívta a figyelmet. Gyanút kelt, hogy a tűz az áldozat ágyában keletkezett, miközben állítólag napközben lepihent, bár barátai szerint ez egyáltalán nem volt jellemző rá. A volt férj a lakásban tartózkodott a tűz keletkezésekor; ő maga hívta a rendőröket, akit elő is állítottak, de végül szabadon távozott. A szervezet jelezte, hogy a nőt rettegésben tartotta a férje, erre utalnak a nő ismerőseinek küldött becsmérlő üzenetek, a lakásban tárolt fegyver megléte, illetve a korábban elszenvedett erőszak. "Az áldozat, egy évek óta Budapesten élő, két kisgyerekét egyedül nevelő japán nő 2023-ban fordult hozzánk jogi segítségért. A nő rettegett az őt korábban hosszú ideig bántalmazó volt férjétől, és vissza akart térni szülőhazájába a gyerekeivel, amihez az apa nem járult hozzá" - írta közleményében a szervezet.

A hatóságok tájékoztatása szerint a rendőrség és a katasztrófavédelem munkatársai alaposan átvizsgálták a baleset helyszínét. A nyomozók különféle nyomokat gyűjtöttek, tanúkat kérdeztek ki, és a rendelkezésre álló kamerafelvételeket is alaposan elemezték. A vizsgálat részeként kihallgatták az elhunyt nő exférjét is, akitől DNS-mintát vettek, és lefoglalták azokat a ruhákat, amelyeket akkor viselt. A begyűjtött bizonyítékok alapján kiderült, hogy a férfi reggel elhagyta otthonát, hogy elvigye gyermekeit az iskolába, majd csak 13 óra után tért vissza, amikor már észlelte a tüzet, és azonnal értesítette a 112-es segélyhívót.

Az oltást követően elvégzett helyszíni szemle során nem észleltek égésgyorsító anyagokat, míg a tűzvizsgáló arra a következtetésre jutott, hogy a tűz forrása valószínűleg az ágyban történő dohányzásra vezethető vissza. Az elhunyton, sürgősségi eljárás keretében végzett igazságügyi orvosszakértői boncolás nem tárt fel idegenkezűségre utaló jeleket. Ezen felül közölték, hogy további szakértők bevonásával folytatják a nyomozást, amely során minden egyes részletet gondosan áttekintenek.

Ha Ön vagy valakije erőszak áldozatává válik a kapcsolatában, vagy ha úgy érzi, hogy emberkereskedelem célpontja lett, ne habozzon segítséget kérni! Hívja az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálatot a belföldről ingyenesen elérhető 06-80-20-55-20-as számon. Továbbá, a nap 24 órájában elérhető Áldozatsegítő Vonal is rendelkezésére áll, amelyet a 06-80-225-225-ös számon hívhat meg ingyenesen. Ne feledje, hogy van segítség!

Ha segítségre van szüksége, keresse fel a legközelebbi Áldozatsegítő Központot, ahol személyesen kaphat támogatást. Az Áldozatsegítő Központok elérhetőségeit itt találja: [link]. A NANE Egyesület segélyvonala, amely bántalmazott nőknek és gyermekeknek nyújt segítséget, hétfőtől péntekig, szerdát kivéve, 18 és 22 óra között ingyenesen hívható a 06-80-505-101-es telefonszámon. Amennyiben online bántalmazás vagy visszaélés történt, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság által üzemeltetett Internet Hotline szolgáltatásához fordulhat, ahol a bejelentéseket az online felületen keresztül teheti meg.

Related posts