Baloldali ügyészek éles bírálatokat fogalmaznak meg a Meloni-kormány tevékenységével szemben.


Az ügyészség két bűncselekményt gyanít Najeen Oszama Al-Masztri líbiai tábornok szabadon bocsátásával összefüggésben. Konkrétan a tábornok szabadon bocsátásának segítését, valamint az állami források jogellenes felhasználását, mivel állami repülőgépen szállították haza Tripoliba - nyilatkozta lapunknak Francesco Giubilei politikai elemző. Véleménye szerint az ügyészek jogalapot találhatnak, de nem tagadható, hogy ez a fejlemény éppen egy olyan feszültséggel teli időszakban történt, amikor a végrehajtó hatalom és a "vörös talárosok" között éles ellentétek feszülnek. Ez a csoport az olasz ügyészségek azon részéhez tartozik, amely nyíltan ellenzi a jobbközép politikai irányvonalat.

- hívta fel a figyelmet a szakértő. Emlékeztetett arra, hogy a Salvini-ügy éppen abban az időszakban robbant ki, amikor a Liga vezetőjének népszerűsége hirtelen megugrott, és egy olyan fordulóponthoz közeledett, amely jelentős hatással lehetett volna az olasz jobbközép belső erőviszonyainak átrajzolására. Tagadhatatlan, hogy bár a vádak eltérőek, mindkét esetben az olasz konzervatív tábor prominens alakjai kerültek a figyelem középpontjába. Francesco Lo Voi ügyész mindkét ügyben kulcsszerepet játszott, hiszen a Salvini-ügyben is ő indította a bírósági eljárást.

Francesco Giubilei hangsúlyozta, hogy Giorgia Meloni miniszterelnöki kinevezése óta rendkívüli elkötelezettséggel dolgozik a miniszterelnöki hivatal és az igazságszolgáltatás reformjain. Kiemelte, hogy különösen lényeges lépés lenne a bírák és ügyészek karrierútjának szétválasztása. Ez a változtatás nemcsak hogy nem gyengítené az igazságszolgáltatás rendszerét, hanem hozzájárulna a háromágú hatalommegosztás megerősítéséhez is, így stabilabb politikai környezetet teremtve.

A politikai szakértők véleménye szerint az olasz választók a jobbközép kormányra adták voksukat, hogy hatékony megoldást találjanak az illegális migráció problémájára. Giorgia Meloni döntése, hogy albániai hazatelepítési és elosztóközpontokat létesít, nemcsak saját politikai céljait szolgálja, hanem még a brit baloldali vezető, Keir Starmer elismerését is kivívta, aki saját országában éles kritikát fogalmazott meg Rishi Sunakkal szemben a Ruanda-terv kapcsán.

„Tedd egyedivé a szövegedet!” – javasolta.

Related posts