Anglia címvédésre készül, míg Spanyolország a trónfosztásra tör - itt van minden fontos információ a női labdarúgó Európa-bajnokságról! | M4 Sport


Az Európa-bajnokságot 16 válogatott részvételével rendezik meg. Svájc természetesen rendezőként van ott a mezőnyben, őt a Nemzetek Ligája A-divíziójából közvetlenül kvalifikálva a rekordgyőztes Németország, a világbajnoki címvédő Spanyolország, az Eb-címvédő Anglia, Franciaország, Olaszország, Hollandia, Dánia és Izland követte, míg a kétkörös rájátszásban (pótselejtezőn) Portugália, Norvégia, Finnország, Lengyelország, Svédország, Belgium és Wales harcolta ki a részvételi lehetőséget.

A női Európa-bajnokság csoportbeosztása izgalmas várakozást kelt, hiszen a csapatok már alig várják, hogy megmérkőzzenek egymással. A sorsolás eredményeként kialakult csoportok sok szoros összecsapást ígérnek, és a résztvevő válogatottak mindent megtesznek a továbbjutásért. Külön figyelmet érdemelnek az olyan sztárcsapatok, mint a címvédő és a ranglistán élen álló együttesek, akik a legjobbak között akarják bizonyítani helyüket. A csoportok felállása tehát nem csupán statisztika, hanem a női labdarúgás jövőjének alakulását is befolyásolja. Izgalmas mérkőzések várnak ránk!

A-csoport: Svájc, Norvégia, Izland, Finnország

B-csoport: Spanyolország, Portugália, Belgium és Olaszország – négy ország, melyek gazdag kultúrával és lenyűgöző történelmi hagyományokkal büszkélkedhetnek. Minden egyes nemzet saját egyedi karakterével és ízvilágával járul hozzá a csoport színes palettájához.

C-csoport: Németország, Lengyelország, Dánia, Svédország

D-csoport: Franciaország, Anglia, Wales és Hollandia.

A magyar labdarúgó válogatott a Nemzetek Ligája B-divíziójának 1. csoportjában a 3. helyen végzett, ami lehetőséget biztosított számára a rájátszásra. Az első körben azonban sajnos nem tudták megverni Skóciát, és két mérkőzésen (0-1, 0-4) vereséget szenvedtek el, így lemaradtak a svájci kontinenstornáról.

Az előző Európa-bajnoksághoz képest két új csaptatot találunk a mezőnyben, Lengyelország és Wales is először vehet részt a kontinenstornán (a 2022-es Eb-n szereplők közül ezúttal Ausztriának és Észak-Írországnak nem jött össze a kvalifikáció).

A lebonyolítási rendszer továbbra is változatlan maradt: a 16 résztvevő válogatottat négy négyes csoportba sorolták. A csoportok első két helyezettje jut tovább a negyeddöntőbe, ahol már egyenes kieséses formátumban folytatódik a verseny.

Svájc 2023 áprilisában, a francia, lengyel, dán, finn, norvég és svéd országok közös pályázatának gyümölcseként először bonyolít le női Európa-bajnokságot. A verseny izgalmas mérkőzéseit nyolc gyönyörű város stadionjai fogják megörökíteni: Bázel, Bern, Genf, Luzern, Sion, St. Gallen, Thun és Zürich mindannyian vendégül látják a sportág legjobbjait.

A döntőt a 35 ezer néző befogadására alkalmas bázeli St. Jakob Parkban rendezik meg július 27-én.

A részletes menetrendet a beharangozónk alján találhatják meg.

Izgalmas mérkőzések elé nézünk, és ezt mi sem támasztja alá jobban, mint az Opta Analyst legújabb előrejelzése, amely szerint négy nemzeti csapatnak is meghaladja a 10 százalékot az esélye a végső diadalra.

A június 26-i szuperszámítógép számításai szerint a spanyol válogatott, amely a világbajnoki és Nemzetek Ligája címét is birtokolja, a legnagyobb esélyes a közelgő tornán. Az Opta statisztikái szerint Alexia Putellas és csapata körülbelül 25 százalék valószínűséggel hódíthatja el a végső győzelmet. Azonban nemrégiben egy aggasztó hír érkezett, ami árnyékot vetett a spanyolok ambícióira, akik az első Európa-bajnoki aranyérmükre pályáznak – erről bővebben később.

Szintén komoly eséllyel pályázik a döntőbe jutásra a címvédő angol csapat, amely 2022-ben ünnepelhette története első Európa-bajnoki aranyérmét. Ezt a felejthetetlen győzelmet a németek ellen aratták, 2-1-es eredménnyel, hosszabbítás után. Mindezt pedig hazai szurkolók előtt, a legendás Wembley Stadionban élték meg.

Svájcba egyedülálló célokkal utazik a nyolc aranyérmével büszkélkedő Németország, amely toronymagas rekordgyőztesként vonul be a történelembe. Emellett a jól megerősített Franciaország is ringbe száll, azonban számukra a D jelű, halálcsoportnak tartott négyesből való továbbjutás nem éppen sétagaloppnak ígérkezik.

A mezőny kiegyenlítettsége, és ezzel együtt a végeredmény kiszámíthatatlansága jól tükröződik abban, hogy az Opta elemzése szerint a döntőbe jutásra a svédek és hollandok, akik mindketten egyszeres győztesek, több mint tíz százalékos eséllyel bírnak. Ezen kívül, a dán, olasz és norvég csapatok sem maradnak le jelentősen, hiszen mindhárman 9.3 százalékos valószínűséggel pályáznak a döntőbe jutásra.

A gólkirályi cím egyik fő várományosa, egyben az angol válogatott alapembere Alessia Russo a 2022-es Eb-n négy, az egy évvel későbbi vb-n három góllal segítette a csapatát, így minden bizonnyal ezúttal is főszerep hárul majd rá. Ami biztos, a formájára nem lehet panasz: a 26 éves csatár az angol bajnokságban 12 találattal (holtversenyben) az élen zárta a góllövőlistát, míg a Bajnokok Ligájában hét góllal segítette a végső győzelemhez az Arsenalt.

A kétszeres aranylabdás Alexia Putellas mellett mindenképp érdemes lesz figyelni a spanyolok 23 éves támadójára, Claudia Pinára is, aki ugyan még csak 15-ször lépett pályára a nemzeti csapatban, ezalatt már hét gólt jegyzett. A Barcelonával bajnoki címet és BL-ezüstérmet szerző játékos a Bajnokok Ligájában ment igazán nagyot, tíz góljával az első helyen zárta a góllövőlistát.

Az a kérdés még nyitott, hogy a spanyol válogatott számíthat-e a másik kétszeres aranylabdás sztárjára, Aitana Bonmatíra, aki sajnos néhány nappal az Eb kezdete előtt agyhártyagyulladással került kórházba. Pozitív fejlemény azonban, hogy Bonmatí hétfőn már vidáman csatlakozott a csapathoz a svájci edzőtáborban, így van remény arra, hogy a pályán is láthatjuk őt a közelgő mérkőzéseken.

A francia válogatott kiemelkedő teljesítményében - a 55 mérkőzésük alatt 38 gól fűződik Marie-Antoinette Katoto nevéhez - jelentős szerepet játszik Sandy Baltimore is, aki nemcsak gólokkal, hanem gólpasszokkal is hozzájárul a csapat sikeréhez. Baltimore kiemelkedő munkája különösen a Chelsea 2024-2025-ös triplázásában mutatkozott meg, hiszen a londoni klub a bajnoki címet, az FA-kupát és a Ligakupát is megnyerte az ő közreműködésével.

A német válogatott szurkolói reménykedhetnek abban, hogy Lea Schüller, aki már 52 gólnál tart mindössze 75 mérkőzés alatt, vezetésével sikerül 2013 után újra meghódítani Európa csúcsát. Ugyanakkor érdemes lesz szemmel tartani a csoportellenfelük legkiemelkedőbb játékosát is: Ewa Pajor, a lengyel válogatott és a Barcelona csillaga, éppen tűzijátékot ad elő, hiszen a 2024-2025-ös szezonban már 32 gólt és 11 gólpasszt könyvelhetett el.

A Női Labdarúgó Európa-bajnokság menetrendje egy izgalmas esemény, amely a legjobb női csapatokat vonultatja fel a kontinensről. A mérkőzések időpontjai és helyszínei folyamatosan frissülnek, így érdemes figyelemmel kísérni a hivatalos forrásokat a legaktuálisabb információkért. A tornán részt vevő csapatok mindegyike készül arra, hogy megmutassa tehetségét, és harcba szálljon a trófeáért. Ne hagyd ki a lehetőséget, hogy szurkolj kedvenc csapatodnak és élvezd a női labdarúgás legjobbjainak mérkőzéseit!

EGYENES KIESÉSES SZAKASZ

A negyeddöntő egy izgalmas és kulcsfontosságú esemény a versenyek során, ahol a résztvevők utolsó lépéseiket teszik a döntő felé. Ilyenkor a legjobb csapatok vagy egyének mérik össze tudásukat, és a feszültség a tetőfokára hág. A negyeddöntő nem csupán a tehetségről, hanem a stratégiáról és a mentális felkészültségről is szól, hiszen minden apró részlet döntő fontosságú lehet a győzelemhez vezető úton. Az ilyen események nemcsak a sportolók számára jelentenek kihívást, hanem a nézőknek is felejthetetlen élményeket nyújtanak, hiszen a drámai pillanatok és a váratlan fordulatok mind hozzájárulnak a feszültséggel teli légkörhöz.

Július 16-a, szerda, egy újabb nap a nyár közepén, amikor a napfény melege és a szellő lágyan simogatja az arcunkat.

ND1: Az A-csoport győztes csapata a B-csoport második helyezettjével mérkőzik meg (Genf, 21:00, M4 Sport).

Július 17-e, csütörtök – a nyár közepének varázslatos napja.

ND3: a C-csoport győztese-a D-csoport másodikja (Zürich, 21:00, Duna World)

Július 18., pénteki nap, amikor a hét végén valódi nyári hangulatban merülhetünk el.

ND2: A B-csoport győztesének és az A-csoport második helyezettjének összecsapása – Bern, 21:00, M4 Sport.

Július 19-e, szombat – a nyár közepének lüktető napja.

ND4: A D-csoport győztese találkozik a C-csoport második helyezettjével. A mérkőzés helyszíne Bázel, időpontja 21:00, és a közvetítést az M4 Sport csatornán követhetitek.

Related posts