Természetesen! Íme egy egyedibb változat: "Mélyen átgondolom, miért is lehet helytálló a véleményem - Concorde blog"

A Forbes magazin legfrissebb számában megjelent "A legbiztosabb kezű profik" című cikk különleges betekintést nyújt az elmúlt időszak kiemelkedő alapjaira és a legjobb magyar portfóliómenedzserekre. Külön figyelmet kapott Gyurcsik Attila, az Abacus alap portfóliómenedzsere, akinek stratégiái és megközelítései figyelemre méltóak. Az írás részletesen bemutatja, hogyan működnek az alapkezelők, milyen módszerekkel generálnak profitot, és melyek azok az alapelvek, amelyek irányt mutatnak számukra a befektetési döntések során. Ezek a kérdések nemcsak a szakma iránt érdeklődők számára fontosak, hanem mindazoknak is, akik szeretnék megérteni a pénzügyi világ működését.
Kétszer is olyan érzés kerítette hatalmába Gyurcsik Attilát pályafutása alatt, mintha hirtelen a mély vízbe lökdösték volna. Mégis, a kihívások ellenére...
A cégcsoport környezete rendkívül motiváló, annyira feltöltődik az ember itt, hogy kedvet kap arra, hogy úszni tanuljon.
Amikor pályakezdőként csatlakozott a Concorde Értékpapírhoz, azonnal számos vállalat részletes elemzésével bízták meg. Öt év elteltével már vezető elemzői pozíciót töltött be, és újabb öt év múlva úgy érezte, hogy elemzőként mindent elért, amit csak lehetett.
2015-ben, amikor a Concorde Alapkezelő önállóságot nyert, egy új fejezet vette kezdetét, hiszen a cég a későbbiekben a Hold nevet is felvette. Ezzel párhuzamosan a Concorde saját alapkezelőt indított, amely az Accorde néven vált ismertté, és a vezetését Gyurcsik Attilára bízták. A második mélyvízben a legnagyobb kihívást az jelentette, hogy a befektetési alapok teljesítménye kulcsfontosságú a piacon, ám az újonnan indított alapok esetében még nem állt rendelkezésre a szükséges teljesítmény, ami megnehezítette a helyzetet.
A forgalmazók azt említették, hogy biztosan tehetségesek vagytok, de azt tanácsolták, hogy öt évnyi tapasztalat után térjetek vissza.
- mondja a vezérigazgató, aki nem csupán az Abacus alapját irányítja, hanem azon fáradozik, hogy olyan új befektetési alapokat hozzon létre, amelyek lehetőséget adnak a mélyreható elemzési szakértelem megcsillogtatására, és amelyek frissen indulva is piacképesek tudnak lenni.
Kiemelkedő példa a román részvényalap, amely valóban egyedi a piacon; hasonlóval máig nem találkozhattunk. A Concorde csapata hosszú évek óta alaposan tanulmányozza a román vállalatokat, és sikeresen megszerezték a tőzsdetagságot Bukarestben. A kötvényalapjukat is csak akkor indították el, amikor a hozamok jelentős növekedésnek indultak, így kihasználhatták versenyelőnyüket: míg a legtöbb versenytárs passzívan kezeli alapjait, ők aktívan irányítják portfóliójukat.
Ahogy egyre több tőke áramlik be buta befektetésekbe, köszönhetően az algoritmusok és a passzív indexkövető alapok térnyerésének, úgy a mi versenyelőnyünk folyamatosan erősödik.
Az Abacus kezeléséről azt meséli, hogy kereste a helyét, szép lassan formálódott a stratégiája. Először olyan volt mint a gulyásleves, volt benne minden fűszer, de aztán letisztult, és úgy döntött, hogy arra fókuszál, amiben a legerősebb: nincs deviza, nincs nyersanyag, de ex-elemzőként ki tudja szúrni azt, ha egy eszköz értékeltsége eltér attól, amit a fundamentumok indokolnának. Long-short equity stratégia tehát az övé, azt használja ki, hogy másoknál jobban el tudja dönteni, hogy egy részvény olcsó, vagy drága.
De ez még kevés, ahogy mondja,
Olyan lehetőségeket keresek, ahol a szerencse mellettem áll, és ahol a vállalat megítélése jelentős átalakuláson megy keresztül. Lényeges, hogy tisztában legyek a piac jelenlegi állapotával és érzékeléseivel, és figyelmesen kell követnem, ha ezek a dinamikák megváltoznak.
Kiváló példa erre a Magyar Telekom, amely az utóbbi másfél év során jelentős átalakuláson ment keresztül a piaci értékelések terén. Az árfolyama látványos emelkedést mutatott, míg a Zoom, amely a pandémia alatt szárnyalni tudott, szemben ezzel, mélyrepülésbe kezdett, miután a COVID-19 miatti kereslet csökkent.
Lényeges elv, hogy...
Gondosan mérlegelem, hogy miért van igazam, de emellett még alaposabban felkészülök a különböző lehetőségekre, például arra az esetre is, ha tévednék.
Ez alapján minden orosz pozíciót lezártak a háború kitörése előtt. Bár nem volt egyértelmű, hogy az oroszok valóban lerohanják Ukrajnát, a lehetőség, hogy ha ez bekövetkezik, az jelentősen csökkenti az ottani eszközök értékét, arra ösztönözte őket, hogy teljes mértékben elkerüljék ezt a kockázatot.
Az Accorde Alapkezelő elmúlt egy évtizedének történetét, az alapítás első lépéseinek kihívásait, a megvalósított sikereket és a jövőbeli terveket Gyurcsik Attila osztotta meg a Millásreggeli podcast legújabb epizódjában.
2022-re érkeztünk el, amely év során az Accorde kiemelkedő teljesítményt nyújtott, és ezzel a forgalmazók figyelme is fokozódott az alapjaik iránt. E különleges év során, amikor a kötvények és részvények értéke meredeken csökkent, az Accorde jelentős hozamokat termelt. E siker kulcsa abban rejlett, hogy merészen szembehelyezkedtek a piaci és az amerikai jegybanki elvárásokkal, és azt a stratégiát választották, hogy az infláció emelkedése nem csupán átmeneti jelenség. Ekkor a technológiai szektor short pozíciói különösen jövedelmezőnek bizonyultak.
Az Abacus az elkövetkező két év során számos rövid távú piaci korrekciót ügyesen kihasznált. Ami a jövőt illeti, Gyurcsik Attila véleménye szerint a régiós piacok, különösen a jelenleg stagnáló lengyel részvények, jelentős felértékelődésre számíthatnak. Ennek hátterében az áll, hogy a háború befejezésének esélye folyamatosan növekszik.
Jelen blogbejegyzés a szerző magánvéleményét tükrözi, amely nem feltétlenül egyezik a Concorde Csoport hivatalos álláspontjával.